Fertőtlenítő nagytakarítás az iskolánkban

Intézményünkben az őszi szünet időszakát kihasználva és a járványügyi előírásokat figyelembe véve fertőtlenítő nagytakarítást végzünk.

A takarítást  a Berhidai úti és a Hősök terei épületünkben egyaránt a Nemzeti Népegészségügyi Központ Országos Tisztifőorvosi Hivatalának ajánlását figyelembe véve végezzük.

A járófelületek, járólapok tisztítása során a javasolt nátrium-hipoklorit (hypo) oldatot használjuk. Kiemelt figyelmet fordítunk azon felületek fertőtlenítőszeres tisztítására, melyet általában kézzel érintenek, így például a kilincsek, a villanykapcsoló, a korlátok, stb.

A vizes blokkokban a klórálló padló és falburkolatok fertőtlenítésére a klórtartalmú készítmények alkalmazhatók.

Az ajtók, falburkolatok, lambériák, szekrények, székek, padok, asztalok, egyéb bútorok vegyszeres tisztítása is megtörténik. Törekvésünk az, hogy az őszi szünet után biztonságos körülmények várják a tanulókat, így talán – az eddigihez hasonlóan – elkerülhetjük a járvány megjelenését iskolánkban.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük