Nagyszerű élmények az erdei iskolában

Kováts Bende, Németi Márk, 6.a
Április elején erdei táborozáson vettünk részt Monostorapátiban. Az indulás után Veszprémben átszálltunk és Vigántpetendig mentünk. Innen gyalog másfél óra alatt értünk a szálláshelyünkre, a Balaton-felvidéki Erdészeti Erdei Iskolába. Megérkezésünk után vadgazdálkodással kapcsolatos ügyességi feladatokat oldottunk meg, lövészettel egybekötve.

Másnap 8 kilométeres gyalogtúra következett Nagyvázsonyba, ahol a Kinizsi-vár mellett egy kovácsműhelyt is megnéztünk.

Onnan lovaskocsival mentünk vissza a táborba. Este bográcsoztunk, csuszaszaggatással és muffin sütéssel, ami elég sokáig tartott. A harmadik napon, reggeli után a méhészkedéssel ismerkedtünk meg. Ebéd után indultunk haza.

Azért tetszett az erdei tábor, mert sokat lehettünk együtt a barátainkkal. Azokkal is jobb kapcsolatba kerültünk, akikkel korábban nem barátkoztunk. Esténként sokat hülyültünk a szobatársainkkal, buliztunk, ettünk, ittunk, telefonoztunk. Jókat gyalogoltunk, szép tájakat láttunk, hasznos programokon vehettünk részt. Nagyon tetszett ez a három nap.

További fotók, képgaléria

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük