Megjelent a Zsiráf diákmagazin májusi száma, benne iskolánkkal

Sok hasznos és érdekes cikkel jelent meg a diákmagazin legújabb száma. Szó van például arról, mivel érdemes tölteni a nyári szünetet, miért gáz az UV sugárzás, mire kell figyelni a fesztiválokon. Érdekes interjút olvashatunk a humorista Nádas Györggyel, és bepillanthatunk régi korok fürdőzési szokásaiba is.
Számunkra azonban a legfontosabb és legérdekesebb az az összeállítás, amely iskolánk erdei táborozásairól szól. A beszámolót Kujber Vivien 7. b osztályos tanulónk készítette, a fotók az idei programokon készültek. Több kiránduláson részt vett Kocsis Antal tanár úr is, aki a kozmosz rejtelmeibe, a csillagok világába, a csillagászat tudnivalóiba vezette be az érdeklődő tanulókat. A Zsiráf diákmagazin őt is bemutatja: megtudhatjuk, hogyan készítette első távcsövét, miként sikerült lefotóznia a repülőgépet a Hold előtt elhaladva, és mire a legbüszkébb a csillagászati tevékenységéből.

Zsiráf diákmagazin 2018. 5. szám

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük