Az Internet veszélyei

Rendkívül izgalmas és nagyon tanulságos előadást tartott február 6-án iskolánk 7., 8. osztályos tanulóinak Bartók Judit rendőr százados, megelőzési főelőadó, a Várpalotai Rendőrkapitányság munkatársa az Interneten leselkedő veszélyekről.

Az elsőként megismert rövidfilm a fiatalok teljesen természetesnek vett szokásain keresztül világított rá a mögöttes tartalmakra. Sokan elképzelhetetlennek tartják, de igaz: akár szervezett bűnözők is feltűnhetnek a háttérben, amikor chatelünk, megosztjuk fotóinkat vagy élőben beszélgetünk. Könnyen tévedhetünk zsarolók utcájába, akik ellophatják adatainkat, személyes fotóinkat, és pénzt követelhetnek hallgatásukért, a nyilvánosság mellőzéséért.

Az előadó felhívta a figyelmet mindezekre, kérve az előrelátó óvatosságot, a védelmünket biztosító szabályok betartását, egymás tiszteletben tartását, hogy akaratlanul se kövessünk el Internettel, személyiségi joggal kapcsolatos szabálysértést, bűncselekményt.

A tanulságos kisfilm itt tekinthető meg:

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük