Ismét színházba készülünk

A Petőfi Színház tavaly indította útjára Imre herceg bérletét, amely a Veszprémben és vonzáskörzetében élő fiatal korosztálynak biztosít igen kedvezményes áron színházi előadásokat. Iskolánk az elsők között élt a lehetőséggel, és több darabot is megnézhettünk ennek keretében. Idén ősszel újabb előadások várják tanulóinkat.

Elsőként Janikovszky Éva: Égigérő fű című vígjátékát láthatjuk, melyre több mint száz 4-6. osztályos tanuló jelentkezett. Janikovszky Éva ifjúsági regényét 1979-ben filmesítették meg Palásthy György Balázs Béla-díjas, Érdemes művész rendezésében, de a mai napig ismert mindenki előtt ez a kedves kis történet.

Poldi bácsi, a parkőr nyugdíjba készül. Negyvenéves szolgálata alatt annyira megszokta a zöld füvet, a virágokat, hogy el sem tudja képzelni, mi lesz vele nélkülük. Misu, a kis rokongyerek azonban nem ismer lehetetlent. A ház lakói, a kukások, a rendőr, az orvos és minden ismerős bevonásával megszervezi, hogy az udvarra gyeptéglák kerüljenek…

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük