Egy álom valóra válik: Nagy Krisztián az Újpesti Labdarúgó Akadémia tagjaként folytatja a focit

Január végén az Újpesti Labdarúgó Akadémia téli játékostoborzó és kiválasztó rendezvényén részt vehetett iskolánk nyolcadik évfolyamos tanulója, Nagy Krisztián is. Bemutatkozása olyannyira jól sikerült, hogy hamarosan az UTE U-16-os csapatában kezdheti meg az edzéseket.

Soha nem szabd feladni, mindig százszázalékosan kell teljesíteni a fociban – vallja Krisztián saját hozzáállásáról. Nagyon örül neki, hogy sikerült bejutnia, és ezzel egy álmát valóra válthatja, mégpedig az U-16-os csapat 9-es pozíciójában, azaz csatárként. Tehetségpontunk Járási Adrienn testnevelő tanár által vezetett Fürge lábak sport-mozgás műhelyében már felfigyeltek tehetségére. Iskolánknak a 2019. novemberében szervezett első kispályás labdarúgó tornáján a gólkirályi címet a Ki a Károly? csapatkapitánya, Nagy Krisztián érdemelte ki, összesen 15 góljával. A tervek szerint Krisztián hamarosan a budapesti kollégiumba költözik, ott fejezi be általános iskolai tanulmányait, és megkezdi az intenzív edzést az Újpest U-16-os csapatában.

Vélemény, hozzászólás?