Nem működött a Kréta rendszer

Az elmúlt napokban a KRÉTA (Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer) működésében jelentős zavarok voltak tapasztalhatók. Az iskola pedagógusai és a szülők, tanulók egy része is folyamatosan jelezte a problémát. Az állami iskolafenntartó Klebelsberg Központ megerősítette, hogy túlterheléses kibertámadás áldozata lett, hasonlóan más hazai kormányzati portálokhoz. A Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. szakemberei folyamatosan dolgoztak a támadások elhárításán és a szolgáltatások zavartalan működésének biztosításán. Ebben az időszakban nem lehetett az órai munkákat, házi feladatokat sem feltölteni a felületre, és sokan igyekezetük ellenére sem tudták nyomon követni az iskolában folyó munkát. Úgy tűnik, a hibát sikerült elhárítani, a rendszer jelenleg működik és megfelelően használható.

Vélemény, hozzászólás?