Interaktív mesét készít a WGSM csapata és a BOOKR KIDS, csatlakozz!

Elindult a 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokságot szervező WGSM csapat rajzversenye, melynek rövid leírása az alábbiakban olvasható. Hét-tízéves gyermekek rajzait várják egy előre meghatározott, kézilabdás témát feldolgozó alaptörténet folytatásaként. A beérkező rajzokból, a gyerekek által megformált karaktereket felhasználva animált, narrációval ellátott mesefilmet készít a BOOKR Kids csapata. A mese nyomtatott formában is megjelenik, környezetbarát anyagokat felhasználva. Az Európa-bajnokság szervezőbizottságaként kiemelten fontosnak tartják az olyan kezdeményezéseket, amelyek a fiatalok és a gyerekek körében népszerűsítik a tornát és a kézilabda sportágat.

A 2011 és 2014 között született gyermekek számára kiírt pályázat során a gyerekeknek egy előre meghatározott történetet kell folytatni a rajzaikkal, a kiírásban foglalt állatkaraktereket megformázva: a testet öltött figurákat a rajzolójuk után nevezik el. A beérkezett rajzokból hatot a négytagú zsűri, egyet pedig a közönség választ ki – a WGSM közösségi oldalain indított szavazás során. A rajzok és karaterek alapján Keresztesi József író fejezi be a mesét, a BOOKR Kids pedig animált mesefilmet készít belőle. A négytagú zsűri tagja Keresztesi József író, Zsigmond Tamara szinkronszínész, a készülő mese narrátora, Sipos Adrián, a magyar férfiválogatott tagja, valamint Kirsner Erika, a Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke. Az elkészült mese füzet formájában is megjelenik, környezetbarát anyagokat felhasználva, emellett látható lesz a WGSM hivatalos Youtube-csatornáján, Facebook és egyéb közösségi médiafelületein, valamint a BOOKR Kids felületén, az ingyenesen letölthető Mesetár könyvtár-alkalmazásban is. Pályázni 2021. április 26-tól május 9-ig lehet, a rajzokat elektronikusformában kell feltölteni a BOOKR Kids meghatározott felületére. Minden további részletért, így a részletes pályázati felhívásért ide kell kattintani.

Vélemény, hozzászólás?