Hatodik és nyolcadik osztályosok tudáspróbája

6.a

Az idén 3036 iskola 3557 telephelyén több mint 278 ezer diák vett részt a május 26-i országos kompetenciamérésben: a 6. évfolyamból 91 994-en, a 8. évfolyamból 98 511-en, a 10. évfolyamból pedig 87 801-en.

6.b

Iskolánk 6. évfolyamán 41, a 8. évfolyamon 36 tanuló volt felmérésre kötelezve. Az országos kompetenciamérés a tanulók szövegértési képességét és matematikai eszköztudását térképezi fel, ezért a feladatsorok a vizsgált területeket részletesen lefedő, különböző nehézségű kérdésekből állnak.

8.a

A mérés fontos célja az intézmények teljesítményének nyomon követése. Korábban a 6. és 8. évfolyamosaink teljesítették az angol nyelvi mérés kötelezettségét is. Az eredményekről az országos összesítést követően adnak tájékoztatást, amely megmutatja majd az Európai Unió tagállamai között elfoglalt helyünket a nevelési-oktatási tevékenység területén.

8.b

Vélemény, hozzászólás?