Előzetes igényfelmérés a 12-15. éves tanulóink koronavírus elleni beoltására

A kormány engedélyezte, hogy megkezdődhessen a 12-15 évesek oltása is. Ebbe a korosztályba 394 ezer gyerek tartozik, és 15 százalékuk kapta meg eddig az oltást. A 15 év alattiak oltása jelenleg csak Pfizer-vakcinával lehetséges. A 12 év alatti gyermekeket továbbra sem lehet oltani és regisztrációjukat sem fogadják el. Az iskolakezdés előtt, augusztus 30-31-én lesz lehetőség a gyerekek oltására, az iskolaorvos vagy oltócsoportok fognak dolgozni. A Veszprémi Tankerületi Központ előzetes felmérésre kérte az iskolákat az augusztus 31-ig 12. életévüket betöltő tanulók szüleinek oltási igényéről. Iskolánk tanulóinak szülei, gondviselői a gyermek nevének, születési dátumának feltüntetésével jelezhetik a petisuli32@gmail.com e-mail címen augusztus 2-án, hétfőn 12 óráig, hogy igényt tartanak-e a 12-15. éves gyermekeik koronavírus elleni beoltására. Szakemberek azt javasolják a szülőknek, hogy használják ki a nyarat, és még az iskolakezdés előtt adassák be gyerekeiknek a koronavírus elleni védőoltást.

Vélemény, hozzászólás?