Oltási kampány az iskolákban

Illusztráció: vakcinainfo.gov.hu

Közeledik az iskolakezdés, amelyre ezúttal is a koronavírus-járvány elleni védekezés jegyében készülünk, hiszen a vírus még itt van és sajnos nem zárható ki egy negyedik hullám sem. Jó hír, hogy az idei iskolakezdés jóval biztonságosabb, mint az egy évvel ezelőtti, hiszen már van vakcina és magas a magyar lakosság, a pedagógusok és a diákok átoltottsága. Magyarország kormánya júniusban az elsők között tette lehetővé a 12 év felettiek oltását. Ennek köszönhetően a 12-17 éves korosztályban közel 200 ezer diák már felvette az oltást. Az a szülő, aki az iskolakezdésig szeretné beoltatni gyermekét, legegyszerűbben az internetes regisztrációval (www.vakcinainfo.gov.hu), majd az internetes időpontfoglalón (www.eesz.gov.hu) keresztül teheti meg. Emellett az iskolákban is lehetővé válik az oltás igénylése, ha az internetes regisztráció és időpontfoglalás bármilyen oknál fogva akadályba ütközik. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának rendelkezése szerint az iskoláknak augusztus 26-ig fel kell mérniük minden, augusztus 31-ig 12. életévüket betöltő tanulójuk esetében, hogy igénylik-e vagy nem a koronavírus elleni védőoltást. Iskolánk elküldi a tanulók szüleihez az ehhez szükséges dokumentumokat, amelyeket kitöltve iskolán központi e-mail címére (petisuli32@gmail.com) kell visszaküldeni minden érintettnek, legkésőbb augusztus 25-én 14 óráig. Bármilyen kérdésükkel az osztályfőnökökhöz fordulhatnak az iskolai oltás igénylésével kapcsolatban.

Vélemény, hozzászólás?