Járványügyi megfigyelést rendeltek el iskolánk 2.b osztályának tanulóinál

Sajnos intézményünket sem kerüli el a koronavírus-járvány negyedik hulláma, egyre több tanulónknál igazolódik be a vírusfertőzés. Bár az elmúlt időszakban többször felhívtuk tanulóink és szüleik figyelmét a megelőzés fontosságára, nyomatékosan kértük, hogy csak tünetmentesen jöjjenek iskolába, valamint viseljenek a maszkot az épületeink közösségi tereiben, ezt csak igen kevesen tartják be. Pedig a vírus jelen van, és bárki megkaphatja.

Az elmúlt napokban több gyermek és szülő tesztje lett pozitív alsó és felső tagozatban egyaránt. Közülük néhányan egy hete már nem járnak iskolába, így náluk nem kellett elrendelni a járványügyi megfigyelést. A 2.b osztály esetében azonban a tanulók még két nappal ezelőtt is együtt voltak a bizonyítottan koronavírusos gyermekkel, így esetükben nem volt más lehetőség. Az osztály részére november 19-ig kérelmeztük a digitális oktatást, hogy a járványügyi megfigyelés időszakát rendkívüli szünetként ne kelljen később pótolni. A tanulás részleteiről az osztályfőnök értesíti a gyerekeket és szülőket egyaránt.

Vélemény, hozzászólás?