Újabb osztályunk, a 8.b oltatlan tanulói kerültek járványügyi megfigyelés alá

Az egyik tanuló pozitív tesztje miatt járványügyi megfigyelést rendeltek el iskolánk 8.b osztálya esetében. Mivel a tanuló már november 10-től nem volt iskolában, így a hátralévő 3 napra: november 16-17-18-ra rendelte el a Veszprém Megyei Kormányhivatal Veszprémi Járási Hivatalának Népegészségügyi Osztálya a megfigyelést. Mivel az osztályban többen megkapták már a koronavírus elleni védőoltást, ez az intézkedés rájuk nem vonatkozik, ők továbbra is járhatnak iskolába. Információink szerint több évfolyamunk néhány tanulóját is koronavírus-tesztre küldték szüleik megbetegedése után, ezért nem zártható ki, hogy további osztályok is járványügyi megfigyelés alá kerülnek.

Nem győzzük hangsúlyozni megelőzés fontosságát: ismételten kérjük, hogy a gyerekek csak tünetmentesen jöjjenek iskolába, valamint viseljenek a maszkot az épületeink közösségi tereiben. Jelenleg ezt csak igen kevesen tartják be, pedig a vírus már mindenütt jelen van, és bárki megkaphatja.

Vélemény, hozzászólás?