Rézmélyből fölzengő – filharmóniai előadáson voltunk


A Lázár Ervin Program keretében a 4. évfolyamosaink a Filharmónia Magyarország Heavy Brass Guys Tuba Quartet – Rézmélyből fölzengő című műsorát tekinthették meg  március 18-án Várpalotán a Thury-várban a két osztályfőnök, Héninger Ildikó és Németh Adrienn vezetésével.

A Heavy Brass Guys Tuba Quartet egy 2007-ben alakult vidám csapat, akik semmit nem vesznek komolyan, mert ha négy tubás négy tubán komolyan játszik, az komolytalan. Az együttes tagjai barátok, akik a tubának, ennek a különös hangszernek köszönhetik, hogy megismerték egymást. Az együtt muzsikálás örömteli élményét mutatták be a koncerten, ahol a játékukat hallgatva sokan rácsodálkoztak, hogy „Jé, a tubával ilyen darabokat is el lehet játszani!” vagy ” Ezeken a hangszereken így lehet muzsikálni?”.

A vidám, jó hangulatú koncertet érdeklődéssel figyelték a gyerekek, vidáman hallgatták a tubákon felcsendülő dallamokat.

Vélemény, hozzászólás?