Készülünk az országos kompetenciamérésre

A 2021/2022-es tanév valódi mérföldkő Magyarország pedagógiai mérési rendszerének történetében. Eddig az országos mérések, amelyek az általános iskolák teljes 6. és 8. évfolyamának tanulóit érintik, a szövegértési képességet, a matematikai eszköztudást, valamint az idegen-, illetve célnyelven nyújtott tanulói teljesítményt vizsgálták – és mindezt papíralapú mérőeszközökkel.

A változás két szempontból is jelentős. Mostantól a rendszer kiegészül a természettudomány kompetenciaterülettel, és a méréseket a tanulóknak online felületen kell teljesíteniük.

Április 13-án – a korábbi, sikertelen próbálkozások után, mivel az erre a célra létrehozott internetes felület nem vagy hibásan működött – iskolánk néhány hatodikos tanulója kipróbálhatta a kompetenciamérés új, digitális felületét. Terveink szerint az országos kompetenciamérések intézményünkben a 6. és 8. évfolyamos tanulók körében május 16-24. között lesznek.

Vélemény, hozzászólás?