Megkezdődött a kompetenciamérés iskolánkban

Az országos kompetenciamérés a tanulók szövegértési képességeit, matematikai, természettudományos és idegen nyelvi tudását méri fel. A tesztek olyan feladatokból állnak, amelyek elsősorban nem az iskolai tanterv konkrét megvalósulását mérik, hanem a tanulóknak azt a képességét, hogy a tanultakat hogyan tudják alkalmazni valódi problémák, helyzetek megoldásában. A mérésen évenként 6., 8., és 10. évfolyamos tanulók vesznek részt. Idén először nem papíron, hanem online felületen, számítógép segítségével kell kitölteni a központi feladatsorokat. Újdonság ebben az évben a természettudományos kompetenciamérés is, korábban nem szerepelt ez a terület a felmérendő képességek között.

Iskolánkban május 12-én a 8.a tanulói a szövegértés, valamint a matematika feladatsorait töltötték ki, 13-án a természettudomány és angol nyelv kerül sorra. Május 16-án és 17-én a 8.b következik. Ugyanezeket a méréseket a 6. évfolyamosok május 18-én és 19-én, majd május 23-án és 24-én teljesítik.

Vélemény, hozzászólás?