Betűkkel játszani, betűrendet gyakorolni

Könyvtári foglalkozáson vettek részt január 31-én iskolánk második évfolyamának diákjai a Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár megújult gyermekkuckójában. Otthonosan mozogtak a könyvtári környezetben a gyerekek, hiszen nem előszőr jártak könyvtári órán osztályfőnökeik, Keskeny Miklósné Timi néni és Vaczula Róbertné Adri néni vezetésével.

Betűkkel játszottak, betűrendet gyakoroltak, megismerkedtek a könyvtári renddel, a kölcsönzéssel, mindezt sok-sok játékos feladat közben, Borbélyné Schenek Szilvia könyvtárvezető irányításával. A nyelvtan órákon is pont a betűrendnél tartanak, így összekapcsolhatták a kellemest a hasznossal. A betűkkel még éppen csak megismerkedett gyerekeknek az olvasás gyakorláshoz, a könyvekkel való barátkozáshoz sok-sok könyvet tudnak a könyvtárosok ajánlani az ilyen alkalmakkor.

További fotók, képgaléria

Vélemény, hozzászólás?