Alkotások a Víz világnapjára

A Víz világnapjához kapcsolódva kaptak otthoni feladatot iskolánk tanulói Bizonyné Balogh Klára tanárnőtől Rajz/Vizuális kultúra tantárgyból. Az volt a kérésem az 5.a, 6.a, 6.b osztályokhoz, hogy a víz világnapja alkalmából vágjanak ki halacskákat, fotózzák le és küldjék el nekem – mondta el Babu néni.

A víz világnapja minden év március 22-én megtartott esemény. Célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a mindenki számára elérhető, tiszta víz fontosságára és az édesvíz-készletek veszélyeztetettségére. A világnapot 1992-ben a Rio de Janeiróban tartott nemzetközi Környezet és Fejlődés konferenciát követően kezdeményezte az ENSZ közgyűlése, és először egy évvel később, 1993-ban tartották. A 2020-as évben az esemény szlogenje: Víz és klímaváltozás.

Az alkotások egészen jól sikerültek: változatos formákat, színeket és technikákat alkalmaztak a gyerekek.

További fotók, képgaléria

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük