Készülünk a faültetésre, kijelöltük a helyüket udvarainkon

 Évek óta elkötelezetten törekszünk az iskolánkban a környezetvédelmi nevelésre. Szeretnénk, ha körülöttünk minél több éltető fa tisztítaná a levegőt, árnyékolná udvarainkat, sportpályáinkat, játszótereinket. Elhatároztuk az őszi faültetést, és örömünkre Pétfürdő önkormányzata is mellénk állt a kezdeményezésben: jelentős pénzösszeget szavazott meg 16 fa megvásárlására. A faültetés segítésére a szülőkhöz fordultunk. Felhívásunkra jelentkezett Tóth Attila, az 1.a osztályos tanulónk, Tóth Kristóf apukája. Egy 8 tonnás markoló gépe van, amellyel vállalta a fák helyének kialakítását. Október 15-én reggel a Berhidai úti udvarunkon kezdi a munkát, elkészíti a 10 fa helyét. Ha ott végez, utána a Hősök terén folytatja a 6 kijelölt helyek előkészítését. A szülők segítségére október 19-én, kedden 11 órától számítunk szerszámokkal együtt mindkét épületünk körül, amikor megérkeznek a földlabdás kőris és juhar fák. Miután bekerültek a helyükre, lapáttal, gereblyével a földet szakszerűen vissza kell lapátolni, kialakítani körülöttük a tányért az öntözéshez, amihez kannára is szükség lesz. Az osztályaink örökbe fogadják majd a fákat, kis táblával jelezzük, melyiknek ki lett a gazdája.

Vélemény, hozzászólás?