A hetedik évfolyam tanulóinak egy csoportja első alkalommal tett ECDL vizsgát

 Június 7-én a hetedik évfolyamos tanulóink közül 13 főnek sikerült eredményes vizsgát tenni a Székesfehérvári Szakképző Centrum I. István Technikumában, folytatva ezzel iskolánk évek óta tartó hagyományait. Az ECDL (Európai Számítógép-használati Jogosítvány) vizsgára a Prezentáció modulból Béni Norbert informatika tanár irányításával készültek fel. 

Az ECDL (European Computer Driving Licence – Európai Számítógép-használói Jogosítvány, Európán kívül ICDL, vagyis International Computer Driving Licence) az informatikai írástudás nemzetközileg egységes bizonyítványa. Ennek részleteiről itt olvashatnak. Az ECDL egységes nemzetközi szabályok alapján működő moduláris vizsgarendszer, amelynek bevezetésével, terjesztésével, minőségbiztosításával és teljes körű ellenőrzésével kapcsolatos valamennyi jog Magyarországon a Neumann János Számítógép-tudományi Társaságot illeti.  A vizsgáztatás az NJSZT által akkreditált ECDL vizsgaközpontokban történik.

A székesfehérvári ECDL vizsgacentrumban első alkalommal sikeres vizsgát tett tanulók a 7.a és 7.b osztályból: Balogh Ádám, Börczi Barnabás,  Deák Lili Szidónia, Deák Zsombor Zsolt, Dócs Zoltán Ádám, Fülöp Gréta Dorina, Kertész Kristóf, Kovács Máté, Magyar Zsombor, Németh Franciska, Németh Nóra, Pelz Milán Alex, Simák Larina.

Vélemény, hozzászólás?