Megemlékezés a pétfürdői szőnyegbombázásról

Egy bombázás anatómiája című helytörténeti kisfilmet nézték meg iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói június 14-én a Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár színháztermében osztályfőnökeikkel, Bizonyné Balogh Klárával, Járási Adriennel, Megyesi Pálnéval, Oláh Viktóriával és Cseresznyés Zsuzsanna intézményvezető-helyettessel.

A II. világháború során, 1944. június 14-én délelőtt több mint 500 B-17-es és B-24-es amerikai nehézbombázó indított támadást a budapesti, komáromi, eszéki, szőnyi, sziszeki, pétfürdői olajfinomítók és olajfeldolgozók ellen. A pétfürdői gyárnál 39-en meghaltak, és több mint 40-en megsebesültek. 

A támadásnak a katonai áldozatok mellett 17 polgári áldozata is volt. Rájuk emlékeztek a filmmel és az azt követő koszorúzással. A Hősök terei emlékműnél helyezték el az emlékezés virágait tanulóink is.

Vélemény, hozzászólás?