Az 1848. március 15-i forradalomra emlékeztünk

2024. március 14-én ünnepélyes keretek között emlékezett meg iskolánk az 1848. március 15-i forradalomra a Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár színháztermében. Az ünneplő gyerekeket és pedagógusokat Kőmives Judit igazgató köszöntötte, majd felkonferálta a 7. évfolyam műsorát, melyben minden 7.-es tanuló részt vett idén. Felkészítő tanáraik osztályfőnökeik, Szilvásiné Szabó Csilla és Völgyi Gábor voltak, az előkészületekben segédkezett még Cseresznyés Zsuzsanna és Jurácsikné Vékony Anna.

Köszönjük a színvonalas és méltó megemlékezést a diákoknak és felkészítő tanáraiknak!

Az iskolai versmondó verseny eredményei

Iskolai versmondó versenyt tartottunk 3-4. osztályos tanulók számára 2024. március 12-én. Intézményünket az 1. helyezést elért Boncz Lorina képviseli a várpalotai versenyen. A gyerekek Kányádi Sándor, Weöres Sándor, Petőfi Sándor verseit szavalták. A zsűrinek igen nehéz volt a döntés, nagyon színvonalas előadásokat hallottak. A következő eredmények születtek:

1. helyezett: Boncz Lorina 3.b

2. helyezett: Török Péter 4.a

3. helyezett: Pók Vivien 3.a

különdíj: Kincses Bence 3.a

Gratulálunk a tanulóknak, köszönjük szépen a felkészítő kollégák munkáját! A verseket betanították: Keskeny Miklósné, Vaczula Róbertné, Somogyvári Róbertné, Reichardné Réz Zsuzsanna

Sikerek a területi népdaléneklési versenyen

Iskolánk két tanulója vett részt 2024.03.07-én a Tasner Antal Általános Iskola által rendezett területi népdaléneklési versenyen Öskün: Német Dóra 5.a osztályos tanuló, Báthory Csaba 8.b osztályos tanuló. Csaba 2. helyezést ért el a korcsoportjában. Gratulálunk a gyerekeknek! Felkészítő kollégák: Jurácsikné Vékony Anna, Cseresznyés Zsuzsanna. Köszönjük a szülők támogatását!

„Tiszán innen, Dunán túl”

2024.03.06-án tartották Balatonalmádiban a „Tiszán innen, Dunán túl” Országos Népdaléneklési Minősítő Verseny Veszprém vármegyei fordulóját. Iskolánkat kisegyüttes kategóriában a Péti betyárok, énekegyüttes kategóriában a Péti rózsaszálak képviselték. A „betyár” fiúk bronz minősítést szereztek: Deák Béla, Pusztai Patrik a 6.a osztályból. A „rózsaszálak” arany minősítést kaptak: Farkas Lejla, Libik Laura, Milánkovics Enikő, Németh Maja, Víg Vanessza az 5.b osztályból. Szívből gratulálunk a gyerekeknek és a felkészítőjüknek, Cseresznyés Zsuzsannának! Köszönjük a szülők támogatását!

Sportsikerek az 54. Schmidt Ferenc futóversenyen

2024. március 2-án került megrendezésre az 54. Schmidt Ferenc terepfutó verseny. Az esős idő ellenére több százan neveztek a megmérettetésre, köztük iskolánk néhány tanulója is. 1 km-en Magyari Barnabás 3. helyezést, 2 km-en Enyedi Luca 1., Nagy Zétény 2. helyezést, 6 km-en pedig Sarvajcz Nóra 1. helyezést értek el. A felnőttek között Csáktornyai Józsefné Helga szerezte meg az 1. helyet. Szépen szerepelt Horváth Dominik (2 km) és Moór Gergely (6 km) is.

A vadon élő állatok világnapja

Március 3-án ünnepeljük a vadon élő növény- és állatvilág sokszínűségét, ami Földünkön hatalmas értéket képvisel. Iskolánk tanulóit is arra ösztönözzük, hogy tisztelettel, gondoskodással, odafigyeléssel kezeljék a természet élővilágát.

Iskolánk 3. b osztályos tanulói egy projektet készítettek a kétéltűekről és a hüllőkről.

Tanítványaink számos alkotást készítettek a vadon élő állatokról.

Az iskola folyosóján néhány vadon élő állattal ismerkedhetnek meg alsó tagozatos tanulóink a kiállított ismeretközlő szövegek segítségével.

A Macskák Világnapja Európában (Február 17.)

Ez a nap tökéletes alkalom arra, hogy megünnepeljük ezeket a rendkívüli kisállatokat, akik mára már sok helyen családtagokká váltak.

A 3. osztályosok Kovács Alexa tanító néni szervezésében Gryllus Vilmos Macska jár a kert alatt … című gyermekdallal készültek erre a napra.

A Hősök terén található épület folyosóját az alsó tagozatos tanulóink gyönyörű alkotásaival tették vidámabbá a tanító nénik (Keskeny Miklósné (Timi néni), Szabóné Kramaszta Márta és Héninger Ildikó).

A 2. osztályosok játékos feladatokkal, könyvekkel és az elmaradhatatlan plüss cicákkal tették emlékezetessé ezt a napot.

A központi épületben néhány felső tagozatos diák is csatlakozott a kezdeményezéshez.