Online szavalóversenyt hirdetünk kistérségünkben

Kedves Gyerekek! A magyar költészet napját 1964 óta tartjuk április 11-én, a Magyar Írók Szövetségének javaslata alapján, ugyanis ezen a napon született az egyik leghíresebb költőnk, József Attila. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és versenyekkel tisztelegnek a magyar líra előtt. A rendezvényeken klasszikus és kortárs költők versei egyaránt szerepelnek. Gyakran diákok, vagy éppen a ma is élő szerzők tolmácsolják a költeményeket. Ezen jeles alkalomból online szavalást hirdetünk iskolánk és kistérségünk tanulóinak. Ragadd meg a telefonod, vedd fel kedvenc versed videóra a saját előadásodban, és küldd el nekünk legkésőbb április 11-ig a petisuli32@gmail.com címre! Minden induló oklevélben és kisebb ajándékban részesül, a legjobbak nagy táblacsokit kapnak.

Tavaly a Berhidai Művelődési Ház és Könyvtár költészet napi online verspályázatához csatlakozott Ódor Kamilla, 7.b osztályos tanulónk. Ady Endre: Finita című versét szavalta és küldte el.

Vélemény, hozzászólás?