Fűben, fában orvosság – ebből is jöhet a boldogság

A boldogságóra program keretében fűszerkertbe vezetett az 1.b osztályosok júniusi virtuális sétája. Különböző érzékszerveiket használva szaglászhatták, ízlelgették az illóolajokban gazdag fűszer- és gyógynövényeket.

Együtt keresték ki az Interneten a gyógyhatásokat, felhasználási lehetőségeket. Lelkesen fogadták el, és tanulták meg: “Fűben, fában van a gyógyszer.”

A növényeket tanító nénijük, Reichardné Réz Zsuzsanna, Zsazsa néni kertjéből és a Hősök terei iskola kertjéből, környezetéből kapták, gyűjtötték a gyerekek. Megállapították, hogy a különféle érzékszerveikre ható fűszer- és gyógynövények nagyon jó hatással vannak közérzetükre. A különféle színek, illatok, ízek megtapasztalása, kipróbálása örömmel töltötte el őket, és fokozta boldogságérzetüket.

Elhatározták, hogy a következő tanévben is figyelnek környezetük növényeire, sőt megpróbálkoznak kis iskolai fűszerkert létrehozásával is, amelyet rendszeresen ápolnak, gondoznak majd.

További fotók, képgaléria

Vélemény, hozzászólás?