Érdekes rendőrségi előadás a felelős állattartásról

Ismerjük-e az állatok viselkedését, alapvető igényeit? Tisztában vagyunk-e azzal, hogy ők is képesek szeretni, szenvedni, örülni, szomorkodni? Mit kell tennünk, ha kóbor állattal találkozunk? Tudjuk-e, milyen szabályok vonatkoznak az állattartásra?

Ezekre a kérdésekre is választ kaptak azok a gyerekek, akik részt vettek Bartók Judit rendőr százados vetítéssel illusztrált előadásán szeptember 28-án iskolánkban. A Várpalotai Rendőrkapitányság munkatársa a Hősök terén a 3. évfolyam, míg a Berhidai úton a 4. évfolyam tanulóinak tartott könnyen érthető, érdekes előadást a felelős állattartásról. A bűnmegelőzésre, az állatok védelmére irányuló programsorozat részeként készített összeállítás hasznos útmutatást adott a gyerekeknek, akik érdeklődéssel kapcsolódtak be és még jutalmat is kaptak a beszélgetés során. Így bizonyára emlékezetes marad számukra a sok állattartással kapcsolatos információ.

Vélemény, hozzászólás?