A napi gyümölcs mellett most zöldségeket is kóstolhatnak tanulóink

Az iskolagyümölcs- és iskolazöldség-program európai uniós társfinanszírozású program, amelyben Magyarország a 2010-től vesz részt. Az előző tanévben 2315 általános iskola 534 000 tanulója részesül támogatásban. A 2020/2021-es tanévben rendelkezésre álló európai uniós forrás összege 1,2 milliárd forint volt, míg a hazai költségvetés a 2021-es költségvetési évre 2,55 milliárd forint forrást biztosított.

Iskolánkat ebben a tanévben is a Vega-Ház Kft. látja el naponta friss gyümölccsel. Októberben a tanulók különféle magyarországi zöldségeket is kóstolhatnak: a sárgarépát, karalábét, paprikát, salátát konyhakészen szállítják a gyermekeknek az iskolagyümölcs adagon felül. Intézményünk dolgozói tálakra rakva kínálják a tanulókat a zöldségekkel, ösztönözve őket a tudatos zöldségfogyasztásra.

További fotók, képgaléria

Vélemény, hozzászólás?