Készítsünk madáretetőket! Versenyt hirdetünk iskolánkban

Intézményünk aktuális tanévének programtervében hangsúlyozottan szerepel a felkészülés az ökoiskolai pályázat benyújtására. Ennek érdekében sok programot terveztünk és többet már végre is hajtottunk: havi rendszerességgel szemetet szedünk környezetünkben, ősszel papírgyűjtő versenyt szerveztünk, fákat ültettünk, szelektív hulladékgyűjtőket állítottunk be épületeinkben, részt vettünk a világ legnagyobb tanóráján, az ősz természetes színeit idéző esernyőkkel dekoráltuk folyosóinkat. Most, a téli időszakban pedig a tervezetteknek megfelelően madáretetők készítésére hirdetünk versenyt az alsó és felső tagozatos tanulóink körében.

Célunk, hogy otthon vagy az iskolában, akár technika és rajz órákon vagy a napköziben, újrahasznosított anyagokból készítsenek a gyerekek használható, praktikus madáretetőket, amelyek alkalmasak a téli hideg, fagyos időjárásban kiszolgálni a madarakat. Madáretető egy kis ügyességgel létrehozható például használt műanyag vagy üveg flakonból, tojástartóból, tönkrement lapátból, süteményes tálból, wc-gurigából, hálóból, farönkből, de legóból is. A kész madáretetőket január 17-ig várjuk, melyeket az osztályfőnökök gyűjtenek össze és a diákönkormányzat segítségével fogjuk értékelni őket. A legötletesebbek készítői jutalmat kapnak és feltesszük azokat az ősszel elültetett osztályfáinkra.

Vélemény, hozzászólás?