Saját lapbookokat készítettek a 4. évfolyamunk tanulói

A lapbook egy angol kifejezés, amit lehetetlen magyarra lefordítani. Egy olyan könyvecske, vagy inkább album, amit a gyermek maga készít el, és aminek a készítése során rengeteget tanul az őt körülvevő világról. 

Szabó Zsolt Rémes vendégek című könyvét dolgozták fel iskolánk 4. osztályos tanulói, és készítettek hozzá lapbookokat. Munkáikból egy kiállítás keretében az iskola diákjai is ízelítőt kaptak.

Mire jó a lapbook? Egy könyv elolvasása után vagy egy témakör befejezése végén megtanítja a gyerekeknek, hogy azt egészben átlássák. Mivel aktívan részt vesznek az elkészítésében, sokkal jobban és hosszútávon megjegyzik a tanultakat.

A gyerekeket önálló és igényes munkára neveli. Egy lapbook elkészítése során fejlődik a tanulók kreativitása.  Végül pedig egy olyan egyedi alkotást kapnak, amely nem csak szép, de hasznos is. A legfontosabb pedig, hogy a tanulás örömtelivé válik.

Vélemény, hozzászólás?