Megemlékeztünk az 1848. március 15-i forradalomról és a szabadságharcról

Iskolánkban idén is rendhagyó módon, de jelenléti formában emlékeztünk meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról. A hagyományoknak megfelelően ezúttal is a 7. évfolyamos tanulók készültek műsorral. Mivel az előző hétig járványügyi szabályok voltak életben, illetve a tanulók közötti megbetegedések rendkívül nehézzé tették a próbafolyamatot, ezért a több részletben felvett műsort nem együtt, élőben, hanem online módon, az osztálytermekben nézték meg a gyerekek március 11-én.

A 7.a és 7.b osztályok tanulói osztályfőnökeik, Bizonyné Balogh Klára és Járási Adrienn vezetésével adták elő a verses, zenés megemlékezést. Segítő közreműködést vállaltak Cseresznyés Zsuzsanna és Barták Péter intézményvezető-helyettesek. Előbbi gitárjátékával kísérte az elhangzó dalokat, utóbbi készítette a videófelvételeket és szerkesztette az összeállítást.

Március 11-én az osztályok alsó és felső tagozatban egyaránt osztálykeretek között nézték meg az emlékező műsort.

A pedagógusokkal, osztályfőnökeikkel beszélgettek a forradalom és szabadságharc történelmi jelentőségéről, máig ható tanulságairól.

További fotók, képgaléria

Vélemény, hozzászólás?