Tíz-víz-kvíz: környezetvédelmi verseny iskolásoknak

A BAKONYKARSZT Zrt. Tíz-víz-kvíz elnevezésű online versenyfelhívást tett közzé nemrég. A kvízek, feladványok a következő témákra irányulnak: a fenntartható vízgazdálkodásra, a klímaváltozás és vízgazdálkodás kapcsolatára, a palackos vízfogyasztás csökkentésére, a csatorna-rákötések ösztönzésére és a csatorna használati kultúra erősítésére. Minden hónapban új tesztekkel várják azokat, akik szeretnének részt venni a versenyben.

Az első fordulóban iskolánk 6.a osztályos tanulója, Bognár Csenge Tirza eredményesen vett részt. Természettudományos felkészítő tanára Borszukné Kropf Ilona, osztályfőnöke Ácsné Kerekes Gabriella. Az értékeléskor kiderült: a beküldő felső tagozatosok körében Csenge a harmadik legjobb helyezést érte el. A BAKONYKARSZT Zrt. jutalmát a napokban kapta meg: az oklevél mellé egy sétabotot és egy könyvutalványt. Elmondása szerint szeretné folytatni a versenyt és hónapról hónapra beküldi majd a kitöltött teszteket. Ezzel ő is hozzájárul ahhoz, hogy iskolánk hamarosan kiérdemelje az ökoiskola címet.

Vélemény, hozzászólás?