Ismét online szavalóversenyt hirdetünk

A magyar költészet napját 1964 óta ünnepeljük április 11-én, ugyanis 1905-ben ezen a napon született az egyik leghíresebb költőnk, József Attila. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és versenyekkel tisztelegnek a magyar líra előtt. A rendezvényeken klasszikus és kortárs költők versei egyaránt szerepelnek. Gyakran diákok, vagy éppen a ma is élő szerzők tolmácsolják a költeményeket.

Ezen jeles alkalomból ismét online szavalást hirdetünk. Ragadd meg a telefonod, vedd fel videóra kedvenc Petőfi Sándor vagy József Attila versed a saját előadásodban, és küldd el nekünk legkésőbb április 11-ig a petisuli32@gmail.com címre! A helyezetteket díjazzuk, illetve minden induló kisebb ajándékban részesül. A szavalóversenyen 1-8. osztályos tanulók vehetnek részt.

Vélemény, hozzászólás?