Szép sikerrel szerepeltünk a megyei népdaléneklési versenyen

A Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtárban rendezték meg március 23-án a “Tiszán innen, Dunán túl” Országos Népdaléneklési Minősító Verseny Veszprém megyei döntőjét. A zsűri elnöke Vakler Anna zenepedagógus, népdalénekes, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára volt, tagjai Berki Lilla, a székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Népzenei Tanszak vezetője, valamint Zsikó Zsuzsanna népdalénekes, az egyik legtöbbet koncertező magyar népzenekar, a Zsikó Zenekar tagja.

Iskolánkat négyen képviselték a megyei döntőn, igen szép sikerrel. Az 1. korcsoportban, szólóének kategóriában Báthory Csaba 6.b osztályos tanuló arany minősítést kapott, 1. korcsoport kisegyüttes kategóriában Kovács Lilla Zoé, Krebsz Kevin (6.a) páros szintén. A 2. korcsoport szólóének kategóriában Fülöp Gréta Dorina (7.b) ugyancsak arany minősítést érdemelt. Felkészítő tanáruk énekkarunk karnagya, Cseresznyés Zsuzsanna intézményvezető-helyettes volt.

Vélemény, hozzászólás?