Idén is megemlékeztünk a magyar költészet napjáról

A magyar költészet napját 1964 óta ünnepeljük április 11-én, ugyanis 1905-ben ezen a napon született az egyik leghíresebb költőnk, József Attila. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és versenyekkel tisztelegnek a magyar líra előtt. A rendezvényeken klasszikus és kortárs költők versei egyaránt szerepelnek. Gyakran diákok, vagy éppen a ma is élő szerzők tolmácsolják a költeményeket.

Idén a 8.b osztály tanulói közül néhányan felolvasták az iskolarádióban a jeles nap eredetét, illetve mondták el József Attila: A Dunánál című költeményét. A megemlékezés szereplői voltak Csaplár Erika, Csapó Emma, Kiskó Boglárka, Nagy Benedek, Szabó Kíra és Végh Etele. A költészet napja alkalmából online versmondóversenyt is hirdettünk, amelyre több iskolából sokan küldték el szavalatukat. A zsúri hamarosan értékeli majd a beküldött felvételeket, és kihirdeti az eredményt.

Vélemény, hozzászólás?