Online versmondó verseny a magyar költészet napján

A tavalyi sikeren felbuzdulva idén ismét meghirdettük az online szavalóversenyünket, és nem is csalódtunk: nagyon sokan küldték el videójukat felhívásunkra: 5 iskola 60 tanulója mondott verset Veszprémtől Székesfehérvárig. A zsűrinek hosszas munkájába került meghallgatni a felvételeket, de megérte: szebbnél szebb szavalatok hangzottak el a legkülönfélébb témakörökből. Végül a következő sorrend alakult ki:

1-2. osztály 

 1. Komáromi István Bence (HIÁI) 
 2. Kusicza Botond (Bartos iskola)
 3. Sijer Alex (Bartos iskola)

3-4. osztály

 1. Sarkady Anna (Báthory iskola)
 2. Csizmadia Emma (HIÁI)
 3. Babai Fernándó (Bartos iskola)

5-6. osztály

 1. Molnár Tamás (HIÁI)
 2. Erdélyi Boglárka (Ady iskola)
 3. Horváth Eszter (Bartos iskola)

7-8. osztály

 1. Fülöp Gréta (HIÁI)
 2. Simák Larina (HIÁI)
 3. Csonnó Anasztázia (Ady iskola)

Különdíj: Tombor Amira (Vasvári iskola), Piczil Krisztofer (Bartos iskola)

A felső tagozatunk díjazottjai. A díjakat átadta Völgyi Gábor diákönkormányzatot segítő tanár

Valamennyi versmondó emléklapot kap. Az 1-3. helyezett könyvutalványban részesül, ezeken felül minden szavalatot küldött iskola kap egy csomag cukrot, a különdíjasok 1-1 tábla Milka csokit. A résztvevő iskoláknak eljuttatjuk az okleveleket, emléklapokat, ajándékokat.

Az alsó tagozatunk versmondói. Az emléklapokat és okleveleket átadta Kőmives Judit intézményvezető

További fotók, képgaléria

Az iskolák tanulóinak nevei a versmondásuk elhangzásának sorrendjében vannak feltüntetve a felvételeken.

Vélemény, hozzászólás?