Örökbe fogadtuk a Veszprémi Állatkert kis pandáját

A jubileumi rendezvénysorozatunk részeként az iskola diákönkormányzatának kezdeményezésére örökbe fogadtuk a Veszprémi Állatkert kis pandáját, angol nyelvű elnevezésével a Red pandát. Az állatkert lehetőséget biztosít arra, hogy a környezetvédelem támogatásaként jelképes, néhány ezer forintos díj ellenében egyes állatait egy évre örökbe lehessen fogadni, hozzájárulva ezzel a fajmentő programhoz. A most megérkezett oklevél tanúsága szerint 2023. május 5-ig jogosult iskolánk a Zoo támogatói cím viseléséhez.

A vörös macskamedve vagy kis panda a ragadozók rendjének macskamedvefélék családjába tartozó egyetlen ma élő faja. A Himalájában és Dél-nyugat Kínában 2000 – 4000 méter magasságban őshonos vörös bundájú kis ragadozó nevét annak köszönheti, hogy medvére emlékeztető külseje mellett ugyanolyan jól mászik fára, illetve nyalogatja magát tisztára, mint a macska. A mérsékelt égövi lombhullató és tűlevelű erdők lakója. A Veszprémi Állatkertbe fennállása óta először 2011. júniusában érkezett kis panda, egy nőstény egyed a Salzburgi Állatkertből. Ez a rendkívül ritka és veszélyeztetett faj több éves szakmai előkészítésnek köszönhetően kerülhetett az állatkertbe, mivel a faj koordinátora minden esetben igen nagy gondossággal választja ki azon állatkerteket, ahová javasol kihelyezni egy-egy példányt. 

Vélemény, hozzászólás?