Az országos kompetenciamérés iskolai adatai

Iskolánkban május 12-től 24-ig tartott az országos kompetenciamérés teljesítése. A kompetenciamérés a tanulók szövegértési képességeit, matematikai, természettudományos és idegen nyelvi tudását mérte fel. A tesztek olyan feladatokból álltak, amelyek elsősorban nem az iskolai tanterv konkrét megvalósulását mérik, hanem a tanulóknak azt a képességét, hogy a tanultakat hogyan tudják alkalmazni valódi problémák, helyzetek megoldásában. A mérésen évenként a 6., 8., és a középiskolák 10. évfolyamos tanulói vesznek részt. Idén először nem papíron, hanem online felületen, számítógép segítségével kellett kitölteni a központi feladatsorokat. Újdonság volt ebben az évben a természettudományos kompetenciamérés is, korábban nem szerepelt ez a terület a felmérendő képességek között.

A 8.a tanulói május 12-én a szövegértés, valamint a matematika feladatsorait töltötték ki, 13-án a természettudomány és angol nyelv került sorra. Május 16-án és 17-én a 8.b következett. Ugyanezeket a méréseket a 6.a tanulói május 18-án és 19-én, majd a 6.b osztályosok május 23-án és 24-én teljesítették. Összesen 86 tanulónk vett részt iskolánkból az országos kompetenciamérésen.

Pétfürdő, 2022. május 24.

Kőmives Judit sk.

intézményvezető

Vélemény, hozzászólás?