BoldogságÓRÁT készítettek a 4.a osztályban

A 4.a osztály Héninger Ildikó osztályfőnök vezetésével elhatározta, hogy összegyűjti a tanév legfontosabb eseményeit, csokorba szedi élményeiket, majd ezeket felhasználva közösen készítenek egy órát a boldogságról, másképpen egy BoldogságÓRÁT.

Sokat beszélgettek arról, hogy mi történt velük a tanévben, minek tudtak együtt örülni, milyen nehézségekkel kellett megküzdeniük. Egyetértettek abban, hogy az apró örömök észrevétele szebbé varázsolja a napjaikat, és mindennap történik valami, amiért hálásak lehetnek.

A gyerekek rajzokat készítettek élményeikről, a megvalósított céljaikról, közös küzdelmeikről. Néhány fénykép is előkerült. A képek, a rajzok a BoldogságÓRA számlapjára kerültek.

Megállapították, hogy a testmozgás, a hála, az öröm, a közösség fontossága és a jócselekedetek nemcsak az adott hónapban költöztek be az osztályba, hanem jelen voltak egész tanévben.

Vélemény, hozzászólás?