Tanév eleji szemétszedés iskolánk környékén

Az elmúlt években már megszokottá vált, hogy időnként rendet teszünk környezetünkben. Ettől a tanévtől ez már hivatalos vállalásunkká is vált, hiszen elnyertük az Ökoiskola címet. Havi egy alkalommal szemetet szedünk a Hősök terei és a Berhidai úti épületünk udvarain.

Havonta ugyanis sok szemét, papír- és egyéb hulladék gyűlik össze az épületeinket körülvevő területeken. Sajnos vannak többen, akik nyaranta és az iskolai időn kívül nyilvános helyszínnek tekintik az intézmény sportpályáit, és rendszeresen használják azokat. Ez megengedhető is lenne, ha nem rongálnák meg a kerítést, nem hagynának maguk után szemetet, üres palackokat. Ezeket nekünk kell utánuk eltakarítani.

Az elfogadott éves programtervünk részeként szeptember 22-én, a jó időt kihasználva tanulóink osztályfőnökeikkel együtt takarítást végeztek az iskolaépületeink körüli udvarokon, parkban. A szemétszedéshez kesztyűket és zacskókat biztosítottunk. Most egy ideig ismét rend lesz az iskolánk környezetében.

További fotók, képgaléria

Vélemény, hozzászólás?