Online szavalóverseny a magyar költészet napjára

A magyar költészet napját 1964 óta tartjuk április 11-én, a Magyar Írók Szövetségének javaslata alapján, ugyanis ezen a napon született az egyik leghíresebb költőnk, József Attila. Ebből az alkalomból online szavalóversenyt hirdettünk. Nagy örömünkre iskolánkon kívül több környékbeli intézményből is érkeztek eddig felvételek elsőtől nyolcadik osztályos tanulók versmondásairól. Továbbra is várjuk a felvételeket a szavalatokról egészen április 11-én éjfélig.

Felhívásunk támogatására Elekes Csaba “DéZé” slam poetry-verselő is küldött videót, aki rendszeres résztvevője az ilyen előadó költészeti versenyeknek. Ő iskolánk pedagógusa, Völgyi Gábor magyar nyelv és irodalom szakos tanár barátja, így többször is bemutatkozott már intézményünk különféle rendezvényein. Most kedvcsinálóként beszél a költészet érdekességeiről, és elmondja saját versét is.

Vélemény, hozzászólás?