Nagy siker volt az online szavalóversenyünk

A magyar költészet napját 1964 óta tartjuk április 11-én, a Magyar Írók Szövetségének javaslata alapján, ugyanis ezen a napon született az egyik leghíresebb költőnk, József Attila. Ebből az alkalomból online szavalóversenyt hirdettünk. Nagy örömünkre iskolánk 14 tanulóján kívül a várpalotai Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola  és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményből 14, a Várkerti Általános Iskolából 4, a Tihanyi Bencés Iskolából 25 tanuló versmondásáról érkeztek felvételek elsőtől nyolcadik osztályig. A szavalók értékelését iskolánk magyar nyelv és irodalom szakos pedagógusai 4 korcsoportban értékelték, végül a következő eredmény alakult ki:

1-2. évfolyam:

 1. Horváth Levente, Várkerti Általános Iskola, Várpalota
 2. Csizmadia Emma, Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő
 3. Orsós Márton, Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola  és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Várpalota

3-4. évfolyam:

 1. Szakály Hanka, Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő
 2. Kujber Marcell, Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő
 3. Deák Béla Krisztián, Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő

5-6. évfolyam:

 1. Bocskay Botond, Tihanyi Bencés Iskola
 2. Horváth Eszter, Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola  és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Várpalota
 3. Biró Nóra, Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola  és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Várpalota

7-8. évfolyam:

 1. Ódor Kamilla, Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő
 2. Szakály Zorka, Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő
 3. Farkas Cintia, Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola  és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Várpalota

Különdíj: Tihanyi Bencés Iskola 8. osztály

Az online szavalóverseny valamennyi résztvevője emléklapban és kisebb meglepetés-ajándékban részesül. A helyezettek és a különdíjas osztály oklevelet, valamint könyvutalványokat kapnak. Mindezeket a járványhelyzetre tekintettel nem tudjuk személyesen átadni, mindent az iskoláikba juttatunk el. Köszönjük a részvételt és külön a felkészítő pedagógusok munkáját.

Az online szavalóverseny itt tekinthető meg.

Vélemény, hozzászólás?