Veszprém megyei online szavalóbajnokság

Több mint 80-an jelentkeztetek április elején a Veszprémi Programiroda által meghirdetett Veszprémi VERSengő – Online szavalóbajnokságra a magyar költészet napja alkalmából, nemcsak Veszprém megyéből, de az ország számos pontjáról és a határon túlról is. A zsűri láthatott gondosan összeállított háttér előtt vagy különleges képi világgal kiegészített videót, ünneplő ruhában és a kedvenc pulcsiban előadott verseket. Volt, ahol felbukkant egy párna és egy kistestvér vagy egy kakas kukorékolt a háttérben. Ezek az apróságok tettek minden egyes nevezést különlegessé és egyedivé. Ami pedig a legfontosabb, hogy a kezdeményezéshez való csatlakozással mindannyian közel kerültek egy-egy magyar költő verséhez. Iskolánkból Steigler Vanda 7.a osztályos tanuló küldte el versmondófelvételét, amelyért emléklapot kapott.

Vélemény, hozzászólás?