Az elmúlt két hónap digitális időszakának iskolai játék- és versenyeredményei

A digitális tanulás időszakában sem állt meg az oktatáson kívüli élet: iskolánkból sokan és nagyon szép eredményekkel szerepeltek a különféle játékokon, helyi, megyei és országos versenyeken. Ezeket ismertette és jutalmazta Kőmives Judit intézményvezető a szervezőkkel, felkészítő tanárokkal együtt május 12-én az iskolarádión keresztül.

A Titok angol nyelvi háromfordulós egyéni online tesztverseny 7. évfolyamosainak országos döntőjében 120 induló közül Pók Patrik 7.b 3. helyezést ért el, javítva a tavalyi és tavalyelőtti 5. helyezésén. Ez az iskolánk eddigi történetének legszebb ilyen jellegű eredménye, melyért nevelőtestületi dicséretben részesül. Felkészítő tanára Oláh Viktória.

Örvendetesen sokan vettek részt a XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny iskolai fordulóján Farkas Zsuzsanna pedagógus szervezésében. Ők emléklapot és szaktanári dicséret kapnak felkészítő pedagógusaiktól, Barták Pétertől, Cseresznyés Zsuzsannától, Farkas Zsuzsannától, Kucsera Károlyné Kovács Szilviától és Völgyi Gábortól. A megyei döntőbe jutott Lakatos Bence 6.b osztályos tanuló, aki 10. helyen végzett a 6. évfolyamosok között. Az iskolai forduló további első helyezettjei: 5. évfolyam Bihari Nóra, 7. évfolyam Huják Eszter, 8. évfolyam Nikolausz Barnabás.

Ebben a tanévben kaptuk meg az Örökös Boldog Iskola címet, és ehhez méltóan pedagógusaink tanítványaikkal folyamatosan szerepelnek a meghirdetett témakörökben. A résztvevő több mint 1500 óvoda és iskola mintegy 7500 csoportja közül márciusi tevékenysége alapján iskolánk pedagógusa, Bizonyné Balogh Klára elnyerte a hónap pedagógusa címet, a 3.a osztály pedig Héninger Ildikó osztályfőnök vezetésével a hónap csoportja lett. Gratulálunk mindkettőjüknek, büszkék vagyunk munkájukra!

Országos levelező természetismereti versenyen is részt vettünk a két nyolcadik osztályból és a 7.b osztályból 3 csapattal, Borszukné Kropf Ilona és Tóth Zsuzsa tanárnők irányításával. Résztvevők a 8.a osztályból: Bajj Marcell, Gombos Erik, a 8.b osztályból Ódor Kamilla, Nikolausz Barnabás. a 7.b osztályból Bránya Benedek és Patocskai Noel 7.b osztályos tanulók prezentációja. Az eredményeket a következő napokban fogjak ismertetni.

A vadvilág világnapján, március 3-án tette közzé a Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár rajzpályázatát gyerekeknek. Regisztrált tehetségpontjának Fürge ujjak képzőművészeti műhelye Bizonyné Balogh Klára vezetésével és Ácsné Kerekes Gabriella rajz órai támogatásával biztatta, segítette tanulóit a pályázaton való részvételre. A kiváló rajzokért valamennyien jutalomban részesültek: Ács Barnabás, Bálint Anett Dorotea, Balogh Panna,  Bognár Csenge Tirza, Börczi Barnabás, Csiga Vivána, Fazekas Levente, Gombos Gabriella, Horváth Melissza, Magyar Georgina, Mészáros Mira, Nikolausz Barnabás, Réger Tímea, Simák Larina, Szendi Léna, Varga Jázmin, Veres Kitti, Vikor Zsófia, Viniczai Adél, Zima Kristóf.

Babu néni felhívása nyomán márciusban mintegy kétszázan vállalkoztak ara, hogy megkeressék az öt kihelyezett, színes kavicsállatkát. Jó játék volt, többen üzeneteket is küldtek a fotókhoz. Ők és a kisorsolt tanulók jutalmat kapnak, a résztvevők pedig cukorkákat. Ajándékban részesült Gerlei Gergő, Patai Dominik, Illés Ádám, Magyar Liliána, Szabó Kiara, a 7.a-s és 8.b-és lányok.

A magyar költészet napjára, április 11-re kistérségi online szavalóversenyt hirdettünk. Nagy örömünkre iskolánk 14 tanulóján kívül a várpalotai Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola  és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményből 14, a Várkerti Általános Iskolából 4, a Tihanyi Bencés Iskolából 25 tanuló versmondásáról érkeztek felvételek elsőtől nyolcadik osztályig. Az alsó tagozatban Kucsera Károlyné, a felsőben Völgyi Gábor, tehetségpontunk Varázsceruza irodalmi műhelyének vezetője a költészet napi kistérségi versmondó pályázatunk iskolai helyezettjeinek adta át a jutalmakat.

Az 1-2. évfolyamban 2. helyezett lett Csizmadia Emma, a 3-4. évfolyamban első lett Szakály Hanka, második Kujber Marcell, harmadik Deák Béla Krisztián, a 7-8. évfolyamon első lett Ódor Kamilla, második helyezést ért el Szakály Zorka. Szavaltak még Balassa János, Farkas Lilian Csenge, Gergelics Hanna, Kujber Milán, Lamm Ádám, Sebestyén Mia, Steigler Tünde és Tóth Dorián.

Gratulálunk minden résztvevő tanulónak és pedagógusnak, további eredményes tevékenységet kívánunk!

További fotók, képgaléria

Vélemény, hozzászólás?